Summer of HPC

Program Summer of HPC pre študentov

Program Summer of HPC je program PRACE, ktorý ponúka študentom možnoť zúčastniť sa na riešení zaujímavých projektov počas leta v HPC centách po celéj Európe. Zo všetkych uchádzačov bude vybraných 66, ktorí sa budú podieľať na 33 projektoch na 14 hostiteľských pracoviskách. Počas dvoch letných mesiacov budú pracovať na projektoch PRACE a na záver vytvoria správu a video o svojich dosiahnutých výsledkoch.

Každý z vybraných študentov bude finančne podporený počas obdobia od 30. júna do 31. augusta 2021 čiastkou vo výške 1300 € počas leta.

Študenti kočiacich ročníkov Bc. štúdia alebo Mgr. štúdia majú možnosť zapojiť sa do programu PRACE Summer of HPC, ktorý sa uskutiční počas Júla a Augusta 2021. Bude pozostávať z spoločného tréningového týždňa a dvoch mesiacov spolupráce so špičkovými centrami pre vysokovýkonné počítanie po celej Európe. Program ponúka uchádzačom možnosť zdieľať svoje skúsenosti, ako aj dozvedieť sa nové poznatky o PRACE a HPC.

Vzhľadom na COVID-19 pandémiu počas leta 2021,  bude program uskučnený online formou, vzhľadom na limitovanú mobilitu v Európe. Dvaja účastníci programu budú ocenený za vytvorenie najlepšieho projektu a naplnenie ducha projektu.

Žiadosť o učasť v programe môžte podať do 12. apríla 2021. Nie je rozhodujúce zameranie uchádzačov ani predosšlé skúsenosti s HPC, avšak vyžadujú sa určité skuúsenosti v programovaní. Najdôležitejšou vlastnosťou však je chuť sa učiť a zdieľať skúsenosti s HPC. Stačí si vybrať z ponuky projektov pre tento rok a prihlásiť sa naň.

Viac informácie nájdete na stránke SoHPC.

Prejsť na stránku summer of HPC

Applications are open until 12th April 2021

RNDr. Miroslav Melicherčík, PhD.

RNDr. Miroslav Melicherčík, PhD.

Vedúci katedry, Vysokoškolský učiteľ, Študijný poradca pre AI

Zaradenie:
Odborný asistent
Miestnosť:
132