Jakub Forgács Správy

Ich práca a výsledky neunikli pozornosti. Vedecký tím z UMB, ktorý patrí medzi najlepšie na Slovensku, ocenil sám rektor univerzity. Pozrite, kto všetko sa dočkal tejto pocty.

Ilustračný obrázok k článku Zoznámte sa so špičkovým vedeckým tímom UMB: Patrí medzi tie najlepšie na Slovensku!
Zdroj: Dnes24.sk

Zaradili sa medzi najlepších na Slovensku a dočkali sa pocty od rektora. Vo štvrtok rektor Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Vladimír Hiadlovský ocenil členov špičkového vedeckého tímu, „Akcie grúp a pologrúp v diskrétnej matematike a dynamických systémoch“ v oblasti výskumu č. 24. Matematika a štatistika, za významnú reprezentáciu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Toto ocenenie nezískal tím z UMB náhodou. Už začiatkom apríla sa vypísal projekt pod názvom Identifikácia špičkových vedeckých tímov vysokých škôl na Slovensku. „Vedecké tímy sa následne prihlasovali a prebiehal proces akreditácie. 16. októbra sa začal proces zhodnotenia návrhov pre špičkové tímy,“ uviedla pre Bystrica 24 Tereza Rohn, referentka marketingovej komunikácie z rektorátu UMB.

Ako ďalej uviedla, vyjadrovali sa tam pracovné skupiny akreditačnej komisie a potom sa hodnotili údaje z návrhov podľa uvedených kritérií. „Posúdilo sa 77 návrhov a z nich vybrali 37, pričom jeden je z Katedry matematiky UMB, ktorý následne ocenil aj rektor,“ dodala Rohn so slovami, že ide o výnimočné ocenenie, aké sa neudeľuje pravidelne.

Ocenenie rektora UMB pre špičkový vedecký tím dostali prof. RNDr. Roman Nedela, DrSc., prof. RNDr. Ľubomír Snoha, DSc., DrSc., doc. RNDr. Vladimír Špitalský, PhD., doc. Mgr. Ján Karabáš, PhD., RNDr. Matúš Dirbák, PhD., všetci z UMB.

Čítajte tiež:

K študentom prehovoril uznávaný matematik a zožal krásnu reakciu: Veľký aplauz na pôde UMB!

UMB reaguje na výsledky akreditácie: Rektor tvrdí, že škola nemá ohrozený status univerzity

Foto: UMB

FOTO: Rektor UMB ocenil špičkový vedecký tím