Keď navštívite ktorúkoľvek internetovú stránku, táto stránka môže uložiť alebo obnoviť informácie o vašom prehliadači, najmä v podobe súborov cookie. Tieto informácie sa môžu týkať vás, vašich preferencií, vášho zariadenia alebo sa môžu použiť na to, aby stránka fungovala tak, ako očakávate. Tieto informácie vás zvyčajne neidentifikujú priamo, vďaka nim však môžete získať viac prispôsobený internetový obsah. V týchto nastaveniach si môžete vybrať, že niektoré typy súborov cookie nepovolíte. Po kliknutí na nadpisy jednotlivých kategórií sa dozviete viac a zmeníte svoje predvolené nastavenia. Mali by ste však vedieť, že blokovanie niektorých súborov cookie môže ovplyvniť vašu skúsenosť so stránkou a služby, ktoré vám môžeme ponúknuť. Viac informácií

Vždy aktívne

Chcem študovať na FPV UMB

Milé študentky, milí študenti,

vitajte na stránkach Fakulty prírodných vied UMB, kde nájdete informácie o možnostiach štúdia na našej fakulte. Fakulta poskytuje štúdium v širokom spektre prírodných vied, matematike a informatike. Veríme, že vám tieto stránky pomôžu pri výbere vašej budúcej Alma mater.

Rozhodni sa pre štúdium prírodných vied a máš možnosť získať
každoročne štipendium až do výšky 1000 €.

V prípade ak sa rozhodneš pre štúdium u nás, máš možnosť získať motivačné štipednium
určené pre podporu vybraných prírodovedných predmetov v súlade s rozpočtovými pravidlami.

Termín na podávanie prihlášok je do 31. 3. 2023 (pre všetky stupne štúdia)

V akademickom roku 2023/2024 ponúkame študijné programy vo všetkých stupňoch štúdia. Podrobné informácie o ponúkaných študijných programoch nájdete v jednotlivých sekciách:

BAKALÁR     MAGISTER     DOKTORAND

V ponuke odkazov v spodnej časti nájdete stránky s odpoveďami na otázky, aké sú podmienky prijatia a s ním spojené poplatky, ako si podať prihlášku na štúdium a ďalšie dôležité informácie.