Študijný odbor Učiteľstvo akademických predmetov

Študijný program učiteľstvo geografie v kombinácii je možné študovať v dvoch stupňoch. Prvý stupeň, bakalársky, sa študuje 6 semestrov, druhý stupeň, magisterský, 4 semestre. Katedra ponúka štúdium v nasledovných študijných kombináciách s geografiou:

Študijný program Učiteľstvo geografie – bakalársky stupeň (Bc.)

Garant študijného programu:

prof. RNDr. Ján Spišiak, DrSc.

Profesor
Gaudeámus

Profil absolventa

Absolvent ŠP učiteľstvo geografie (v kombinácii) je predovšetkým pripravený tak, aby mohol úspešne pokračovať v štúdiu tohto odboru na 2. stupni vysokoškolského vzdelávania. Je zorientovaný v odbore svojej špecializácie, v jeho výstavbe, má prehľad o širších súvislostiach výchovy a vzdelávania a má osvojenú informačnú gramotnosť. Absolvent štúdia dobre ovláda teoretické a praktické základy jednotlivých geografických disciplín, rozumie väzbám a procesom prebiehajúcim v krajinnej sfére. Má teoretické a praktické zručnosti práce s modernými metódami výskumu abiotických a biotických zložiek fyzicko-geografickej sféry, humánno-geografickej sféry, ako aj vplyvu človeka na krajinu. Absolvent chápe prírodné i antropogénne procesy, ktorými je formovaná krajinná sféra.

Študijný program Učiteľstvo geografie – magisterský stupeň (Mgr.)

Garant študijného programu:

prof. RNDr. Ján Spišiak, DrSc.

Profesor
Gaudeámus

Profil absolventa

Absolvent druhého stupňa vysokoškolského štúdia v odbore učiteľstvo geografie (v kombinácii) je spôsobilý byť učiteľom predmetov prislúchajúcim jeho špecializácii na úrovni nižšieho a vyššieho sekundárneho vzdelávania. Ovláda základný obsah disciplín svojej špecializácie, je oboznámený s metodológiou obsahu odboru a jeho širšími kultúrnymi a sociálnymi súvislosťami. Tento obsah dokáže projektovať pre didaktické zámery a účely. Okrem zvládnutia učiteľskej profesie je schopný participovať na vývoji didaktických materiálov na výučbu. Má taktiež primerané poznatky z metód výskumu a vývoja v didaktike svojich predmetov.

Študijný poradca:

Mgr. Richard Pouš,PhD.

Odborný asistent

Odporúčané študijné plány

Učiteľstvo geografie Bc.                   Učiteľstvo geografie Mgr.

Informačné listy predmetov

Učiteľstvo geografie Bc.                   Učiteľstvo geografie Mgr.